Siejemy nasiona edukacji ekologicznej

2022-12-08

Dzieci uwielbiają praktykę, chcą działać ⚡🔥. Zamiast więc o ekologii i zdrowym żywieniu z nimi jedynie rozmawiać, połączyliśmy edukację z czynnym zaangażowaniem najmłodszych!

Wspaniale jest współpracować z najlepszymi partnerami w danej dziedzinie. Cieszymy się, że wydawnictwo Nowa Era dołączyło do programu FruitPrint jako partner edukacyjny. Teraz wspólnie przygotujemy do tej niezwykłej akcji różnorodne materiały edukacyjne, wykorzystując unikalny potencjał wydawnictwa i doświadczenie w zakresie wychowania przedszkolnego.

Wspólnie z przedstawicielami wydawnictwa Nowa Era zasadziliśmy dawne odmiany jabłoni, grusz i kasztanów jadalnych w przedszkolach nr 156 i 221 w Łodzi. „Nasiona” padły na podatny grunt. Dzieci z zaangażowaniem i radością pomagały w tworzeniu nowych lasów żywieniowych. Najwięcej entuzjazmu wzbudzało okładanie drzewek „kołderkami” z liści. Tak zabezpieczone sadzonki mają świetne warunki do wzrostu na wiosnę, a przy okazji dzieci stworzyły środowiska dla pożytecznych stworzeń.

Założyliśmy dwa sady o sporej różnorodności odmian. Poza kasztanami jadalnymi w ogrodach przedszkolnych zasadziliśmy jabłonie: Kantówkę Gdańską, Kosztelę, Renetę Szampańską, Kronselską, Złotą Renetę oraz grusze: Madame Verte i Józefinkę.

Jest w tym sporo magii, gdy sadzimy długowieczne drzewa dożywające kilkuset lat z udziałem młodego pokolenia. Jednocześnie przedłużamy życie dawnych odmian, kultywowanych przez naszych przodków od setek lat. Określenie „nowa era” nabiera nowego wymiaru 😍.

Zapraszamy firmy do włączania się do naszego projektu i śledzenia newsów: https://fruitprint.pl/

#CSR #ESG #employerbranding #wellbeing #sustainability #edukacja #mentalhealth

tło liście

Przywracamy rolę roślin wieloletnich, jako bardziej zrównoważonego źródła jedzenia.

Polityka prywatności © 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Serwis zrobiony w Najszybsza.pl