O nas

Cześć, nazywam się Igor Bokun, jestem pomysłodawcą i liderem projektu FruitPrint.


Wcześniej byłem założycielem i prezesem spółki technologicznej, która osiągnęła światowy sukces. Dziś łączę biznes na mniejszą skalę z prowadzeniem działalności edukacyjnej. Opiekuję się małym permakulturowym, samowystarczalnym gospodarstwem, wspieram dobrostan mentalny pracowników firm oraz uczestniczę w rozwoju innowacyjnego przedsięwzięcia.


Często chodziły mi po głowie takie myśli:

  • Dlaczego drzewa w parkach czy ogrodach szkolnych poza pełnieniem "zwykłej roli drzewa" nie wytwarzają świetnego jedzenia dostępnego za darmo dla mieszkańców, uczniów?
  • Selekcjonowane przez wieki odmiany owoców są unikalne jak gatunki roślin i zwierząt. Czy skupiając się na małej ilości odmian dostosowanych do systemu handlu dopuścimy do wyginięcia tych starych, unikalnych, tracąc bezpowrotnie dziedzictwo i wysiłek setek pokoleń?
  • Dlaczego nie połączyć opieki nad sadem z przywracaniem równowagi psychicznej i dobrego samopoczucia?

Zainicjowałem projekt Fruitprint, bo uważam, że w prosty sposób możemy zmienić nasze nawyki, wprowadzając więcej równowagi. Przywrócimy rolę roślin wieloletnich, jako bardziej zrównoważonego źródła jedzenia.


Stworzymy żywy bank genów i zostawimy przyszłym pokoleniom cenne odmiany, które odziedziczyliśmy od przodków. Wykorzystamy działania związane z przyrodą do poprawy dobrostanu pracowników firm.


W projekcie FruitPrint wspiera mnie grono zaprzyjaźnionych fachowców, wspaniałych ludzi! Wspólnie zrobimy jeden krok w kierunku równowagi.

tło liście

Przywracamy rolę roślin wieloletnich, jako bardziej zrównoważonego źródła jedzenia.

Polityka prywatności © 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Serwis zrobiony w Najszybsza.pl