Posadź drzewa starych odmian z FruitPrint

2022-08-03

Żyjemy w czasach silnych skrajności. Dzieje się jednocześnie wiele złego, jak i dobrego. Naszym dużym sukcesem jest coraz większa dbałość o drzewa. Chronimy te, będące zabytkami przyrody, sadzimy nowe, dbamy o jakość zieleni w miastach. Stało się to wręcz modą. Świetnie!

Rozpoczynając wieloletni projekt "FruitPrint - zostawiamy dobry ślad" chcemy iść o krok dalej. Dlaczego sadzone przez nas drzewa nie miałby poza "zwykłą funkcją drzewa" pełnić cennych dodatkowych zadań? Drzewa zapewniają tlen, cień, siedliska ptaków i owadów czy spowolnienie obiegu wody. Ale przecież mogą dodatkowo wytwarzać, niemal za darmo, najwyższej jakości jedzenie, stanowić żywy bank genów cennych odmian oraz wspierać nasz dobrostan.

Pamiętasz niepowtarzalny smak i miękkość papierówki? Kojarzysz wyborny aromat soku z Antonówki, albo słodycz Malinowej Oberlandzkiej, popularnej malinówki lub Koszteli? Te stare odmiany dotrwały do dzisiaj tylko dlatego, że nasi przodkowie nie sadzili karłowatych drzew, a duże, odporne i przede wszystkim długowieczne. Długowieczna jabłoń rodzi jabłka przez 100 lat. Długowieczna grusza przez 300-400 lat!

Zostawimy po sobie dobry ślad:

  • Posadzimy w przestrzeni publicznej długowieczne i wyjątkowe odmiany drzew owocowych.
  • Zapewnimy mieszkańcom dostęp do darmowego, wartościowego jedzenie. Duża jabłoń czy grusza może rodzić nawet tonę owoców w sezonie!
  • Sadząc drzewa przy szkołach i przedszkolach będziemy edukować dzieci i młodzież zapewniając im pełne witamin przekąski.
  • Zrobimy krok w kierunku zrównoważonego życia. Drzewa, jako rośliny wieloletnie, są efektywnym sposobem produkcji żywności.

Fantastyczne jest to, że raz "uruchomione" długowieczne drzewa będą pracowały i produkowały jedzenie bez jakiegokolwiek wsparcia z zewnątrz nawet przez setki lat. To jest potęga przyrody!

Nasze działania są wspierane finansowe przez firmy z wizją - ambasadorów FruitPrint. Kupując wybrany pakiet, firma umożliwia realizowanie celów projektu, wzmacniając swój wizerunek w oczach klientów i pracowników. Jako, że ogród i sad to miejsca, w których świetnie się relaksujemy i regenerujemy, dla firm wspierających FruitPrint przygotowaliśmy innowacyjne i skuteczne wsparcie wellbeingu pracowników. Webinary i działania w terenie prowadzone przez doświadczone osoby będą wspierać kondycję fizyczną i psychiczną pracowników, integrować zespoły oraz przynosić firmom i pracownikom powody do radości i dumy.

Realizując pozytywne projekty związane z naturą zauważyliśmy "efekt rozpalenia": wzrost entuzjazmu, radości, witalności, kreatywności. FruitPrint przywraca sens i wiarę w ludzi. Marzymy, by nasz projekt pomógł pracownikom firm uporać się z wypaleniem zawodowym. Jeśli zrobimy nawet nieduży krok zamieniając wypalenie w "rozpalenie i zajawkę", będziemy szczęśliwi! Drzewa nie bez powodu mają taki wielką witalność.

Zostań ambasadorem FruitPrint. Dołącz. Zainspiruj innych. Zainicjuj pozytywną falę. Zostawiamy dobry ślad na setki lat! Razem.

Igor Bokun

pomysłodawca i lider FruitPrint

tło liście

Przywracamy rolę roślin wieloletnich, jako bardziej zrównoważonego źródła jedzenia.

Polityka prywatności © 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone. Serwis zrobiony w Najszybsza.pl